31.05.2020

12.00

Bronisława Kawalla

Laureatka I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Waszyngtonie (1975), pochodzi ze znanej rodziny muzyków. Ukończyła Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie Marii Bilińskiej-Riegerowej i studia w Akademii Muzycznej w Warszawie u prof. Jana Ekiera. Doskonaliła swe umiejętności w Paryżu u Nadii Boulanger i Monique Haas oraz w Académie Internationale de Maurice Ravel u Philippe`a Entremonta.

Pianistka nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji, Veritonu i Polskich Nagrań. Koncertuje w Polsce i zagranicą, gra z orkiestrami kierowanymi przez wybitnych dyrygentów, bierze również udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jej występy są owacyjnie przyjmowane przez publiczność i wysoko cenione przez światową krytykę i prasę – Daily Telegraph stawia ją w "czołówce pianistek".

Bronisława Kawalla oddaje się też pracy pedagogicznej, będąc profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jej studenci zdobywają nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną pianistka otrzymała nagrody państwowe.

program

Preludium Des-dur op. 28 nr 15
Barkarola Fis-dur op. 60
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
Fantaisie-Impromptu cis-moll op.66
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22