30.09.2018

12:00

Piotr Latoszyński

Piotr Latoszyński urodził się w 1981 roku w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Studia pianistyczne kontynuował w Robert Schumann Hochschule w Duesseldorfie (Konzertexamen) oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie (studia podyplomowe) pod kierunkiem prof. Wiesława Piękosia.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, gdzie kształcił się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów takich jak : Hiroko Nakamura, Arie Vardi, Rudolf Buchbinder, Kevin Kenner, Yves Henry, Yvonne Lee, Jerome Lowenthal.

Wielokrotnie brał udział w festiwalach muzycznych, m. in. w: Międzynarodowym Festiwalu w Mariańskich Łaźniach, Festiwalu Chopinowskim w Nohant, Ruhr Klavierfestival

Ma za sobą występy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii trio fortepianowe jak również zwycięzcą MIędzynarodowych Konkursów Pianistycznych: im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach oraz im. Miłosza Magina w Paryżu.

Program

Mazurki op.50 - 54
G dur
As dur
cis moll
Impromptu Ges dur op.51
Ballada f moll op.52
Polonez As dur op.53
Scherzo E dur op.54


16:00

Serhij Hryhorenko

Ukraiński pianista, solista Filharmonii Lwowskiej. Regularnie koncertuje na Ukrainie i w Polsce. Występował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, Narodową Symfoniczną Orkiestrą Ukrainy i Odeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Jest laureatem licznych konkursów, w tym: Międzynarodowego Konkursu Kameralnej Muzyki "Sztuka XXI w.", II Międzynarodowego Konkursu im. Еmila Gilelsa oraz II Międzynarodowego Konkursu im. М. Lysenki.

Serhij Hryhorienko jest członkiem Stowarzyszenia im. F. Chopina we Lwowie, Stowarzyszenia im. W.A. Mozarta we Lwowie oraz Narodowego Związku Działaczy Teatralnych.

Program

3 Nokturny
Des-dur op. 27 nr 2
F-dur op. 15 nr 1
c-moll op. 48 nr 1

Mazurki op. 24
g-moll nr 1
C-dur nr 2
As-dur nr 3
b-moll nr 4

Barkarola Fis-dur op. 60

Walc As-dur op. 34 nr 1

Polonez As-dur op. 53