30.07.2017

12:00

Anna Maria Stańczyk

Studiowała w Warszawie pod kierunkiem takich profesorów jak Maria Zubelewicz-Bojar, Maria Poniatowska, Jan Ekier, Bronisława Kawalla oraz w Londynie u Louisa Kentnera, z którym później koncertowała, grając na dwa fortepiany.

Pianistka otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Ministerstwa Kultury za Zasługi dla Kultury Polskiej. W Wielkiej Brytanii stworzyła i prowadziła „Wędrującą Szkołę Pianistyczną", jest również współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Archway Trust, organizacji pomagającej młodym pianistom.

Artystka jest członkiem-założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne - Muzyka w Kwiatach" w Powsinie.

Program

3 Mazurki
F-dur op. 68 nr 3
a-moll op. 68 nr 2
B-dur op. 7 nr 1

Polonez c-moll op. 40 nr 2

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Nokturn b-moll op. 9 nr 1

Scherzo b-moll op. 31

Nokturn cis-moll op. posth

Polonez As-dur op. 53

16:00

Weronika Chodakowska

Pianistka studiowała w klasie prof. Birgitty Wollenweber w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlinie, a w 2015 roku ukończyła z wyróżnieniem licencjat w Szwajcarii w Hochschule Musik w Lucernie w klasie prof. Konstantina Lifschitza. Obecnie pianistka studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopinaw klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz prof. Ramiro Sanjinesa.

W ciągu ostatnich lat pianistka zaczęła rozwijać swoją działalność koncertową, występując z recitalami w Polsce oraz w większości krajów europejskich. Jest laureatką licznych nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych .

Program

Nokturny op. 55
f-moll nr 1
Es-dur nr 2

2 Walce
As-dur op. 42
f-moll op. 70 nr 2

Ballada f-moll op. 52

Mazurki op. 59
a-moll nr 1
As-dur nr 2
fis-moll nr 3

Polonez-fantazja As-dur op. 61