29.09.2019

12.00

Wojciech Pyrć

Wojciech Pyrć naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Społecznej Szkole Muzycznej I st. w Tymbarku. W latach 2003-2008 uczył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej. Ukończył z wyróżnieniem zarówno studia I (2011), jak i II stopnia (2013) na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla.

Jest Laureatem licznych konkursów m. in:  II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Maria Herrero” w Granadzie 2015, V nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie 2011.

Koncertował w wielu miejscach w Polsce m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Dworku Chopina w Żelazowej Woli, Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Dworku Chopina w ramach
65. i 67 Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju.

Występował jako solista pod batutą takich dyrygentów jak Monika Wolińska, Łukasz Sidoruk, Jacek Rogala.

Swoje umiejętności doskonalił również na  kursach muzycznych, gdzie pracował z takimi artystami jak: Joaquin Achucarro, Dmitrij Alexeev, Edward Auer, Andrzej Jasiński, Choong-Mo Kang, Stefan Kutrzeba, Mariusz Sielski, Michał Szczepański, Piotr Paleczny, Jerome Rose, Dang Thai Son, Tamas Ungar.

W 2017 roku został laureatem programu stypendialnego „Młoda Polska” dzięki czemu nagrał i wydał swoją debiutancką płytę z utworami fortepianowymi Jana Ekiera i Karola Szymanowskiego (DUX1458).

program

Ballada g-moll op. 23

Mazurki op. 50
G-dur nr 1
As-dur nr 2
cis-moll nr 3

Walc a-moll op. 34 nr 2

Etiuda c-moll op. 10 nr 12

Nokturn cis-moll op. 27 nr 1

Preludium Des-dur op. 28 nr 15

Walc As-dur op. 42

Polonez As-dur op. 53

16.00

Weronika Chodakowska

Rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w wieku 11 lat w klasie prof. Tatiany Stępniak. W trakcie nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach pianistycznych w Polsce. Zaliczyć do nich można III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zabrzu w 2009 r., I Nagrodę na Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie w 2009 r., III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Per aspera ad astra” w Kielcach w 2009 r. oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, także w 2009 r. W 2012 pianistka otrzymała I Nagrodę w najstarszej kategorii na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w kategorii fortepian solo. W 2014 roku została nagrodzona nagrodą Jury Międzynarodowego Festiwalu w Moritzburgu w Niemczech za wykonanie Kwintetu fortepianowego g-moll op. 57 D. Szostakowicza. W bieżącym roku pianistka otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Ibla Grand Prize Competition w Ragusie we Włoszech. W 2012 Weronika Chodakowska rozpoczęła studia pianistyczne Hochschule für Musik "Hanns
Eisler" w Berlinie. W 2015 roku pianistka ukończyła studia licencjackie w klasie prof. Konstantina Lifschitza w Lucernie w Szwajcarii, a w 2017 roku studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz dra Ramiro Sanjinesa. Pianistka doskonaliła swoje umiejętności na licznych kursach interpretacji w kraju i za granicą, pracując z tak znakomitymi profesorami jak Vladimir Krainev, Tobias Koch, Philippe Giusiano, Anna Malikova, Graham Scott, Katarzyna Popowa-Zydroń, Fabio Bidini czy Vitalij Berzon. Pianistka występowała z recitalami w większości krajów europejskich. W 2008 zadebiutowała na kontynencie amerykańskim, wykonując program złożony z utworów Scarlattiego, Chopina oraz Skriabina. W ciągu ostatnich lat zaczęła rozwijać swoją działalność koncertową występując m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w Filharmonii im. S. Richtera w Żytomierzu, w Teatro Lirico w Cagliari, na scenie Zamku Królewskiego w Warszawie, w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, a także jako solistka podczas koncertów symfonicznych w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz w Filharmonii Szczecińskiej. Oprócz aktywności koncertowej Weronika Chodakowska bardzo chętnie uczestniczy w rozmaitych projektach edukacyjnych. Artystka m.in. współprowadzi organizowane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina spotkania z dziećmi „Chopinoteka. Warsztaty słuchania” w Żelazowej Woli, a także regularnie występuje w ramach cyklu edukacyjnego „Radiowy Kurier Fryderyka”, organizowanego przez Polskie Radio Chopin oraz Polskie Radio Dzieciom w Teatrze Wielkim w Warszawie.

program

Mazurek B-dur op.7 nr 1

Polonez Ges-dur op. posth.

Rondo Es-dur op. 16

Mazurek h-moll op. 33 nr 4

Impromptu Ges-dur op. 51

2 Walce z op. 64
Des-dur nr 1
cis-moll nr 2

Mazurek f-moll op. 68 nr 4

Berceuse Des-dur op. 57

Barkarola Fis-dur op. 60