29.07.2018

12:00

Anna Maria Stańczyk

Studiowała w Warszawie pod kierunkiem takich profesorów jak Maria Zubelewicz-Bojar, Maria Poniatowska, Jan Ekier, Bronisława Kawalla oraz w Londynie u Louisa Kentnera, z którym później koncertowała, grając na dwa fortepiany.

Pianistka otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Ministerstwa Kultury za Zasługi dla Kultury Polskiej. W Wielkiej Brytanii stworzyła i prowadziła „Wędrującą Szkołę Pianistyczną", jest również współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Archway Trust, organizacji pomagającej młodym pianistom.

Artystka jest członkiem-założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne - Muzyka w Kwiatach" w Powsinie.

Program

Fantaisie-Impromptu cis moll op. 66

2 Etiudy
As-dur op.25 nr 1
c-moll op.10 nr 12

Nokturn b-moll op.9

Ballada g-moll op.23

2 Walce z op.64
cis-moll nr 2
Des–dur nr 1

Nokturn cis-moll op. posth

Polonez As-dur op.53

16:00

Paweł Kowalski

Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków wykonującym ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę od Mozarta i Chopina, do Panufnika, Kilara i Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową oraz jazz. Pianista był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.

Paweł Kowalski studiował w Kolonii, w Warszawie oraz w Vancouver – dzięki stypendium Witolda Lutosławskiego. Pianista występował w 40 krajach na 4 kontynentach, w tym we wszystkich polskich filharmoniach.

Paweł Kowalski był jurorem sześciu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Pianista komentował XVII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla TVP Kultura.

Program

Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2

Scherzo b-moll op. 31

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Preludium fis-moll op. 28 nr 8

2 Walce z op. 64
cis-moll nr 2
Des-dur nr 1

5 Mazurków
f-moll op.7 nr 3
e-moll op. 41 nr1
C-dur op.68 nr 4
f-moll op. 68 nr 4
cis-moll op. 63 nr 3

2 Polonezy
A-dur op. 40 nr 1
As-dur op. 53