27.05.2018

12:00

Jacek Kortus

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu Waldemara Andrzejewskiego.

Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 2003 był finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Stefana Seilera w Kitzingen. W 2005 na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim dla Kandydatów do 15. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie dotarł do III etapu. Podczas 15. Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina został finalistą i zdobywcą wyróżnienia. W kolejnej edycji Konkursu Chopinowskiego w 2010 doszedł do II etapu.

Program

Nokturn cis-moll op. posth

Walc cis-moll op. 64 nr 2

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Etiuda c-moll op. 10 nr 12

Walc As-dur op. 34 nr 1

Preludium e-moll op. 28 nr 4

Scherzo h-moll op. 20

Ballada F-dur op. 38

Polonez As-dur op. 53

16:00

Joanna Ławrynowicz

Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Teresy Manasterskiej. Po studiach kontynuowała naukę u profesor Haliny Czerny-Stefańskiej.

Zdobyła wiele prestiżowych nagród zarówno na ogólnopolskich, jak i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Od wielu lat prowadzi bardzo aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka na całym świecie, może się również poszczycić ogromną aktywnością fonograficzną.

Równolegle pianistka prowadzi również działalność pedagogiczną na stanowisku profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Jej wychowankowie zdobywają czołowe nagrody na konkursach pianistycznych zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Program

Nokturn H-dur op. 32 nr 1

Walc Es-dur op. 18

Mazurki z op. 17
e-moll nr 2
a-moll nr 4

Polonez fis-moll op. 44

Polonez B-dur op. posth

Polonez g-moll op. posth

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22