25.06.2017

12:00

Louis Alvanis

Pianista z Wielkiej Brytanii o międzynarodowej sławie, koncertuje w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz gości na wielu prestiżowych festiwalach. Zadebiutował w londyńskiej Royal Festiwal Hall w wieku dwudziestu lat i od tego czasu utrwalił swoją pozycję, występując ze znanymi zespołami i solistami.

Regularnie bierze udział w międzynarodowych festiwalach i cyklach koncertów, a jego płyty CD nagrane dla wytwórni Meridian i Brilliant Classics otrzymały świetne recenzje międzynarodowej prasy muzycznej.

12:00

Nokturn cis-moll op. posth.

Ballada g-moll op. 23

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Scherzo b-moll op. 31

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

16:00

Adam Mikołaj Goździewski

Student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. Jest laureatem czołowych nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, w Rosji, na Ukrainie, we Włoszech, w Słowenii, w Estonii i w Macedonii.

Z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną. Z wielką pasją oddaje się również wykonawstwu historycznemu grając na klawesynie (pod kierunkiem prof. Lilianny Stawarz) oraz na fortepianach z epoki.

Program

Polonez cis-moll op. 26 nr 1

Nokturn H-dur op. 32 nr 1

2 Impromptus
As-dur op. 29
Ges-dur op. 51

2 Walce z op. 69
As-dur nr 1
h-moll nr 2

Walc Des-dur op. 70 nr 3

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22