24.09.2017

12:00

Aleksandra Hortensja Dąbek

Urodziła się w 1996 r., ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej, obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Krakowie u prof. Ewy Bukojemskiej. Pianistka doskonaliła swe umiejętności pianistyczne jako stypendystka m.in. Morningside Music Bridge na Mount Royal University w Calgary. Jest laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych.

Aleksandra w kwietniu 2016 roku zadebiutowała w Carnegie Hall oraz wiedeńskiej sali Ehrbar Hall. Wykonała serię koncertów wraz z towarzyszeniem Emirates Youth Symphony Orchestra w Dubaju. Koncertowała m.in. w Polsce, Singapurze, Kanadzie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Węgrzech, Hiszpanii, Austrii. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych profesorów .

Program

Nokturn cis-moll op. 27

Walc Es-dur op. 18

3 Etiudy z op. 10
E-dur nr 3
cis-moll nr 4
Ges-dur nr 5

Polonez fis-moll op. 44

Mazurki op. 63
H-dur nr 1
f-moll nr 2
cis-moll nr 3

Fantazja f-moll op. 49

16:00

Maria Gabryś

Pianistka wyróżniająca się szerokimi zainteresowaniami muzycznymi oraz umiejętnością gry na fortepianie współczesnym, mozartowskim Hammerklavier oraz romantycznym pianoforte. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Mistrzowskie szlify zdobywała w Szwajcarii u prof. Ivana Klansky‘ego w Luzernie (dyplom solisty z wyróżnieniem), a następnie u prof. Jespera Christensena w słynnej Schola Cantorum Basiliensis. Przez wiele lat była otaczana opieką artystyczną prof. Anny Żurawlew - żony twórcy konkursów chopinowskich, która podarowała nastoletniej wówczas uczennicy fortepian prof. Jerzego Żurawlewa.

Maria Gabryś koncertuje na całym świecie, prezentując szeroki repertuar repertuar od XVIII w. do prawykonań muzyki współczesnej. Odnosi sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, uczestniczy również w wielu festiwalach. Pianistka dokonała nagrań dla Polskiego Radia oraz radia szwajcarskiego DRS 2, płyty CD z jej udziałem ukazały się w wydawnictwach fonograficznych Ars Produktion, For–Tune oraz Naxos (Marin Sawa – prawykonanie fonograficzne utworów, nagranie to otrzymało nominację do nagrody FRYDERYK 2017).

Maria Ludwika Gabryś jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Program

Polonez cis-moll op. 26 nr 1

5 Mazurków
cis-moll op. 6 nr 2
h-moll op. 30 nr 2
Des-dur op. 30 nr 3
a-moll op. 17 nr 4
a-moll op. 68 nr 2

Polonez A-dur op. 40 nr 1

Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

5 Walców
As-dur op. 34 nr 1
a-moll op. 34 nr 2
Des-dur op. 64 nr 1
cis-moll op. 64 nr 2
As-dur op. 69 nr 1

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22