24.06.2018

12:00

Karol Radziwonowicz

Jest wybitnym pianistą, wykształconym w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi bogatą działalność artystyczną, koncertując z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi i współpracując z wybitnymi dyrygentami. Bierze udział w wielu znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Jego podróże artystyczne prowadzą przez wszystkie kontynenty. Jest jedynym na świecie pianistą, którego nagrania utworów Fryderyka Chopina znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie oraz były odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w lutym 2010 roku - w 200 rocznicę urodzin naszego genialnego kompozytora. Również z okazji Roku Chopinowskiego, na specjalnym fortepianie marki Bösendorfer - model „Chopin” nagrał płytę z arcydziełami chopinowskiej miniatury.

Pianista zajmuje się również działalnością pedagogiczną, jest jurorem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. W dowód uznania jego działalności pedagogicznej pianista został wybrany prezesem polskiego oddziału stowarzyszenia EPTA (European Piano Teachers Association). Karol Radziwonowicz jest prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im. I. J. Paderewskiego w Warszawie.

Program

2 Nokturny z op. 9
b-moll nr 1
H-dur nr 3

Impromptu Ges-dur op. 51

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Polonez A dur op. 40 nr 1

2 Walce
a-moll op. 34 nr 2
As-dur op. 42

2 Mazurki
c-moll op. 56 nr 3
Des-dur op. 30 nr 3

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

16:00

Elżbieta Karaś-Krasztel

Ukończyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Reginy Smendzianki, po uzyskaniu dyplomu kształciła się dalej u Wiktora Mierżanowa (prof. Konserwatorium Moskiewskiego) oraz Istvána Lantosa (prof. Akademii Muzycznej w Budapeszcie).

Była wielokrotną stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, ma na swoim koncie liczne dyplomy i wyróżnienia uzyskane na konkursach w Polsce i zagranicą. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i Australii. Dokonała licznych nagrań m.in. dla radia i telewizji oraz dla firm APERTO oraz DUX.

Artystka prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną była wielokrotnie nagradzana w tym Nagrodą Indywidualną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz medalem Gloria Artis.

Program

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Walce
e-moll op. posth.
h-moll op. posth.
E-dur op. posth.
As-dur op. posth.
As-dur op. posth.
e-moll op. posth.
a-moll op. 34 nr 2
cis-moll op. 64 nr 2
Des-dur op. 64 nr 1
F-dur op. 34 nr 3
As-dur op. 34 nr 1

Etiuda E-dur op. 10 nr 3

Polonez As-dur op. 53