23.09.2018

12:00

Jerzy Sterczyński

Urodzony w Bielsku- Białej, po ukończeniu Liceum Muzycznego w Bielsku-Białej kontynuował naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Andrzeja Jasińskiego uzyskując w 1981 roku dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonalił w Londynie pod kierunkiem Johna Binghama.

Prowadzi intensywną działalność koncertową. Występował z koncertami i recitalami w krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Interesuje się też muzyką kameralną m.in. tworząc wraz z Żoną Marią duet fortepianowy. Specjalne miejsce w jego działalności artystycznej zajmują nagrania, wiele płyt poświęconych jest Chopinowi.

Od 1989 roku w Warszawie prowadzi klasę fortepianu w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Przez dwie kadencje był dziekanem Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów tej Uczelni. Obecnie jest kierownikiem Katedry Fortepianu na tym wydziale. Prowadzi również kursy pianistyczne i zasiada w jury konkursów w Europie oraz wielu krajach Azji.

Program

16:00

Yuka Susono

Urodziła się 22 stycznia 1986 r. w Japonii. Absolwentka Wydziału Muzycznego Toho Gakuen College w Tokio w klasie Kozue Kurebayashi. Po studiach w Japonii kształciła się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Kazimierza Gierżoda. Koncertuje w Polsce i Japonii.

Program