22.07.2018

12:00

Wojciech Kruczek

Student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Swój warsztat szlifował również podczas letnich kursów pianistycznych oraz lekcji mistrzowskich z wybitnymi pianistami i pedagogami z Polski i zagranicy.

Prowadzi czynną działalność pianistyczną na terenie kraju i za granicą, w jego szerokim repertuarze szczególne miejsce zajmują jego ulubieni kompozytorzy: Fryderyk Chopin, Johannes Brahms i Ludwig van Beethoven.

Obecnie poświęcił się zgłębianiu tajników wykonawstwa historycznego muzyki Fryderyka Chopina i jest polskim kandydatem do pierwszego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we wrześniu 2018 roku.

Program

Polonez gis-moll op. posth.

Mazurki op. 17:
nr 1 B-dur
nr 2 e-moll
nr 3 As-dur
nr 4 a-moll

Etiuda h-moll op. 25 nr 10

Ballada g-moll op. 23

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

16:00

Michał Drewnowski

Pierwsze lekcje fortepianu rozpoczął we Włoszech w wieku 8 lat pod kierunkiem ojca, Marka Drewnowskiego. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Łodzi, studiował też w Konserwatorium Muzycznym w Genewie. Brał również udział w mistrzowskich kursach pianistycznych.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. II nagrody na Concorso Pianistico Internazionale „Mascia Masin” w Sangemini we Włoszech i II nagrody na AGIMUS Concorso Internazionale w Rzymie.

Michał Drewnowski występuje jako solista i kameralista w Polsce i za granicą. Współpracował z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, pod batutą wybitnych dyrygentów.

W grudniu 2018 ukazała się dla DUX najnowsza płyta pianisty obejmująca premierowe nagrania utworów fortepianowych Andrzeja Nikodemowicza, Mariusza Dubaja oraz Tadeusza Majerskiego.

Obecnie pełni funkcję adiunkta w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Program

Nokturn Des-dur op.27 nr 2

Barkarola Fis-dur op.60

4 Walce op. posth
E-dur
e-moll
Es-dur
As-dur

Rondo a la Krakowiak F-dur op.14

Polonez As-dur op.53