22.05.2022

12.00

Michelle Candotti

Michelle Candotti w wieku 14 lat uzyskała dyplom Konserwatorium im. Evaristo Felice Dall’Abaco w Weronie, gdzie uczyła się pod kierunkiem Laury Palmieri. Następnie ukończyła z wyróżnieniem Royal College of Music w Londynie ze stopniem magisterskim i dyplomem artysty wykonawcy.
Uczestniczyła z powodzeniem w wielu konkursach międzynarodowych, m.in. jest zwyciężczynią Konkursu dla Najlepszych Absolwentow Włoskich Uczelni Muzycznych 2009/10, czego rezultatem jest płyta CD, którą nagrała we wrześniu 2011. Otrzymała drugą nagrodę i nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Aleksandra Scriabina, drugą nagrodę i nagrodę specjalną “Sir Philip Ledger Trophy” dla najmłodszego finalisty w Międzynarodowym Konkursie Koncertów Fortepianowych w Hastings, drugą nagrodę i nagrodę Klubu Rotarian dla najmłodszego finalisty w XXIII Międzynarodowym Konkursie “Roma” oraz medal marszałka włoskiego senatu, nagrodę “Henk de by Junior Jury” na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Franza Liszta w Utrechcie oraz trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Bresci. Ponadto jest laureatką I nagrody XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego “Città di Firenze-Premio Crescendo”, półfinalistką XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatką III nagrody i nagrody publiczności XVII Międzynarodowego Konkursu „Grand Prix Animato” w Parigi.
Występowała z towarzyszeniem takich orkiestr, jak Philharmonic Orchestra of Bacau pod batutą Ovidiu Balana, Città di Grosseto Symphony Orchestra pod batutą Gudni Emilssona, Royal Philharmonic Concerto Orchestra pod batutą Briana Wrighta, Orchestra of the Goldoni's Foundation pod batutą Mario Menicagliego i Nova Amadeus Orchestra pod batutą Nicola Samalego.
Występowała z recitalami w wielu prestiżowych salach, m.in. w Royal Albert Hall, Teatro Verdi Pordenone, w Warszawie, Florencji, Bolonii i Hastings oraz w domu rodzinnym Claude’a Debussy’ego w Saint-Germain-en-Laye.
Obecnie studiuje pod kierunkiem Carlo Palese, Enrico Pace w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Imoli, oraz Dmitrija Aleksiejewa.

program

Barkarola Fis-dur op. 60

Nokturn c-moll op. 48 nr 1

Nokturn f-moll op. 55 nr 1

Polonez fis-moll op. 44

Fantazja f-moll op. 49

Scherzo b-moll op. 31

Walc Es-dur op. 18

Etiuda h-moll op. 25 nr 10

12.00

Jakub Kuszlik

Jakub Kuszlik – laureat IV nagrody i nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na XVIII Konkursie Chopinowskim, jest wybitnie utalentowanym absolwentem klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej. Jest także laureatem II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017), zdobywcą wielu laurów w konkursach pianistycznych m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (III miejsce, 2010), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (II miejsce, 2011), Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I miejsce, 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie (II miejsce, 2012) i Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I miejsce, 2013), II nagrody na X Konkursie „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2014), Grand Prix i I nagrody na XIII Konkursie im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku (2014), nagrody IPiUM „SILESIA” Estrady Młodych 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2015). Jakub Kuszlik jest również stypendystą Fundacji Czarneckich i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii i Islandii. W listopadzie 2018 pianista wystąpił z ogromnym sukcesem w Lincoln Center w Nowym Jorku. W marcu 2019 roku Jakub Kuszlik zdobył II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w Nowym Jorku, a w czerwcu 2019 III nagrodę w Top of the World International Piano Competition w Tromsø w Norwegii.

program

Fantazja f-moll op. 49

Mazurki op. 50
G-dur nr 1
As-dur nr 2
cis-moll nr 3

Scherzo cis-moll op. 39

Sonata h-moll op. 58
1. Allegro maestoso
2. Scherzo: Molto vivace
3. Largo
4. Finale: Presto non tanto; Agitato