21.05.2017

12:00

Kevin Kenner

Amerykański pianista, laureat wielu konkursów pianistycznych w tym II nagrody (pierwszej nie przyznano) na XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1990 r.

Urodzony w Kalifornii, na fortepianie zaczął grać w wieku kilku lat pod kierunkiem polskiego pianisty Krzysztofa Brzuzy. W 1980 roku wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie, gdzie był wtedy najmłodszym uczestnikiem konkursu i otrzymał specjalne wyróżnienie.

Kontynuował naukę m.in. u legendarnego pianisty Leona Fleishera w Peabody Conservatory of Music w Baltimore oraz u Karl-Heinza Kämmerlinga w Hanowerze. Od 2000 roku prowadzi klasy fortepianu i muzyki kameralnej w Royal College of Music w Londynie. Prowadzi też mistrzowskie kursy pianistyczne.

Program

Ballada g-moll op. 23 nr 1

Mazurek c-moll op. 56 nr 3
Mazurek a-moll op. 59 nr 1
Mazurek fis-moll op. 59 nr 3

Scherzo cis-moll op. 39 nr 3

Bakarola Fis-dur op. 60

Polonez As-dur op. 53

16:00

Krzysztof Trzaskowski

Absolwent, a obecnie wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, swoje umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli, prof. Piotra Palecznego oraz prof. Mai Nosowskiej.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych oraz półfinalistą XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Z okazji 200. rocznicy urodzin Chopina prowadził kursy mistrzowskie w Indiach i nagrał płytę „Chopin for India”. Inaugurował rok chopinowski w prestiżowej sali Konzerthaus w Berlinie, natomiast zwieńczenie obchodów uświetnił w Auditorio di Milano.

Program

Nokturn H-dur op. 9 nr 3

Mazurki op. 30
c-moll nr 1
h-moll nr 2
Des-dur nr 3
cis-moll nr 4

Etiudy
c-moll op. 10 nr 12
As-dur op. 25 nr 1

Walc Es-dur op. 18

Nokturn cis-moll op. posth.

Walce z op. 64
Des-dur nr 1
cis-moll nr 2

Rondo c-moll op. 1