20.05.2018

12:00

Joanna Różewska

Urodziła się 7 lutego 1988r. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat. Uczęszczała do Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Siedlcach. W 2012r. ukończyła studia z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej.

Otrzymała nagrody na wielu konkursach, w 2010 r. znalazła się w grupie siedmiu pianistów reprezentujących Polskę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Program

Nokturn cis-moll op. posth

Bolero C-dur op. 19

Mazurek cis-moll op. 50 nr 3

Walc Des-dur op. 64 nr 1

Ballada g-moll op. 23

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

16:00

Edward Wolanin

Jako najmłodszy w historii uczelni student, w wieku 15 lat rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował pod kierunkiem prof. Jana Ekiera, prof. Bronisławy Kawalli, a w klasie kameralistyki u prof. Jerzego Marchwińskiego. Po uzyskaniu dyplomu kontynuował naukę na Studium Podyplomowym u prof. Jana Ekiera.

Pianista odniósł wiele sukcesów na konkursach krajowych i zagranicznych, a jego repertuar koncertowy pianisty obejmuje dzieła kompozytorów wszystkich epok. Bardzo chętnie koncertuje także jako kameralista, współpracując z wybitnymi artystami.

Edward Wolanin dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych oraz płyt z muzyką solową i kameralną.

Program

Fantazja f-moll op.49
3 Nokturny op. 15
F-dur nr 1
Fis-dur nr 2
g-moll nr 3

Ballada g-moll op. 23

Preludia z op. 28
As-dur nr 17
f-moll nr 18


Scherzo cis-moll op. 39