18.08.2019

12.00

Yoshie Uno - Japonia

Urodzona w Gunma w Japonii. Yoshie Uno uczyła się u Hidekazu Hosody w Hakuoh University Ashikaga Senior High School (kurs muzyczny), u Setsuko Iwasaki i Hitomi Itokazu na Uniwersytecie Okinawa. Studiowała również u Takao Shiraishi w Shobi University Graduate School.

Wykonała z Poulenc’s 2 Pianos Concerto z Geidai Orchestra z dyrygentem Yuzo Toyama. Dzięki rekomendacji profesorów Yoshie występowała na festiwalach muzyki kameralnej i recitalach dyplomowych. Występowała także na licznych koncertach w Gunma, Tokio, Saitama, Aichi i Okinawa, takich jak Maebashi Machinaka Music Festival, Koncert na wprowadzenie nowych graczy w Gunma itp., A także wzięła udział w 39. Międzynarodowej Letniej Akademii Muzycznej Kusatsu. Brał udział w zajęciach Aki Takahashi i została wybrana do występu na koncercie.

W ubiegłym roku otrzymała złoty medal i Grand Prix na 9. Międzynarodowych Europejskich Koncertach Pianistycznych w Japonii.

Studiowała u Kentaro Ajimy i Tomohiro Kasahary oraz uczestniczyła w kursie mistrzowskim Haruka Kuroiwa, Paula Kern, Yuko Ueno, Takashi Yamamoto, Tetsumichi Yoshinagi i Guigli Katsaravy.

Aktywnie uczy jako pianistka, występuje jako solistka, kameralistka.

program

2 Nokturny op. 27
cis-moll nr 1
Des-dur nr 2

Walc As-dur op. 34 nr 1
Pieśń Wiosna z op. 74
(oprac. na fortepian F. Liszt)
Rondo Es-dur op. 16

Masako Furukawa - Japonia

Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym w Toho na Wydziale Fortepianu, który ukończyła w 2006 roku.

Zdobyła stypendium uniwersyteckie osiągając wysokie wyniki, a w 2005 r. studiowała w Wiedniu i otrzymała dyplom.

Wygrała następujące konkursy:

I nagroda i nagroda Grand Prix 8. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Europie (kategoria licencjata na uniwersytecie muzycznym). Zdobyła również pierwszą nagrodę w pierwszej i drugiej rundzie tego konkursu.
II nagroda w konkursie muzycznym w szkole średniej w Tochigi.
Nagroda deploma Azjatyckiego Międzynarodowego konkursu muzycznego.
Nagroda w Konkursie Kawai Music.
Złoty medal i Grand Prix na 8. Międzynarodowych Europejskich Koncertach Fortepianowych w Japonii.

Studiowała u Kyoko Fukudy, Emiko Nakayamy, Sachiko Kuronumy, Chieko Honzawy, Johannesa Mariana, Alexandra Roesslera, Henry'ego Yvesa i Shoko Sugitani.

W 2018 roku zagrała koncert w Polsce.
Otrzymała lekcję fortepianu od prof. Jerzego Romaniuka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Jest solistką, wykonawczynią duetu, akompaniatorem, a także gra muzykę kameralną z kwartetem smyczkowym Poland Primavista od 2016 roku.
Oprócz grania recitali fortepianowych występowała jako solistka z recitalem Otonoizumi orchestara.

program

2 Preludia z op. 28
C-dur nr 1
c-moll nr 20

Walc As-dur op. 69 nr 1
Polonez fis-moll op. 44
Nokturn cis-moll op. posth.
Mazurek B-dur op. 7 nr 1

16.00

Soheil Nasseri - USA

Pochodzący z Kalifornii Soheil Nasseri został skomplementowany przez New York Timesa za „konsekwentnie interesujący… konsekwentnie przemyślany… wypełniony charakterem program…” . Berliner Zeitung napisał: „Fantastyczny! Prawdziwy talent. [W Beethoven] My, publiczność, nie moglibyśmy mieć więcej radości."
Włoska La Repubblica określiła go jako „nową gwiazdę klasycznego fortepianu”.
New Yorker zauważył, że Nasseri jest „jednym z najbardziej płodnych pianistów w Nowym Jorku”. Od 2001 roku wykonał on bowiem 22 zupełnie różnych programów solowych w Nowym Jorku, nie powtarzając ani jednego utworu: w Carnegie Hall, w Alice Tully Hall, Lincoln Center i Merkin Concert Hall. Koncerty te obejmowały 27 prawykonań dzieł współczesnych oraz 31 sonat fortepianowych Beethovena.

Soheil Nasseri zadebiutował w Europie w 2004 roku w Teatro Massimo w Palermo na Sycylii. Od tego czasu występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie: oprócz częstych koncertów w Nowym Jorku, występował z recitalami solowymi lub koncertami w Kennedy Center w Waszyngtonie, berlińskiej Filharmonii i Konzerthausie, w Southbank Centre w Londynie, w Musashino Centre w Tokio, w Théâtre Fémina w Bordeaux, florenckim Teatro Comunale, Filharmonii w Sankt Petersburgu a także w Montrealu, Dublinie, Warszawie, Bukareszcie, Teheranie oraz w trzynastu stanach USA. W koncertach orkiestrowych występował pod batutą 18 różnych dyrygentów. W 2010 roku dołączył do American Ballet Theatre na 9 przedstawień w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, grając integralną rolę na scenie jako pianista i aktor.

Pianista jest również oddany muzyce współczesnej, a dziewięciu kompozytorów napisało specjalnie dla niego utwory. Wydał już 8 płyt w wytwórniach Naxos, Centaur, 21CCC i Mahoor.

Urodzony w Santa Monica, Soheil Nasseri rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku pięciu lat, a w wieku dwudziestu lat przeniósł się do Nowego Jorku, by studiować u Karla Ulricha Schnabla. W 2001 r. Nasseri został protegowanym Jerome'a Lowenthala, który jest do dziś jego mentorem. Inni ważni nauczyciele w jego życiu to Irina Edelman, Claude Frank i Clinton Adams.

Soheil Nasseri mieszka na stałe w Berlinie.

program

Walc As-dur op. 34 nr 1

Scherzo cis-moll op. 39

Etudes de la Methode des Methodes
f-moll nr 1
As-dur nr 2
Des-dur nr 3

Nokturn cis-moll op. 27 nr 1

Ballada As-dur op. 47

Nokturn c-moll op. 48 nr 1

Polonez As-dur op. 53