17.09.2017

12:00

Jerzy Sterczyński

Urodzony w Bielsku- Białej, po ukończeniu Liceum Muzycznego w Bielsku-Białej kontynuował naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Andrzeja Jasińskiego uzyskując w 1981 roku dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonalił w Londynie pod kierunkiem Johna Binghama.

Prowadzi intensywną działalność koncertową. Występował z koncertami i recitalami w krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Interesuje się też muzyką kameralną m.in. tworząc wraz z Żoną Marią duet fortepianowy. Specjalne miejsce w jego działalności artystycznej zajmują nagrania, wiele płyt poświęconych jest Chopinowi.

Od 1989 roku w Warszawie prowadzi klasę fortepianu w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Przez dwie kadencje był dziekanem Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów tej Uczelni. Obecnie jest kierownikiem Katedry Fortepianu na tym wydziale. Prowadzi również kursy pianistyczne i zasiada w jury konkursów w Europie oraz wielu krajach Azji.

Program

Polonezy op. 40
c-moll nr 2
A-dur nr 1

Etiuda cis-moll op. 25 nr 7

Walc cis-moll op. 64 nr 2

Mazurki op. 50
G-dur nr 1
As-dur nr 2
cis-moll nr 3

Polonez As-dur op. 53

16:00

Daniel Ziomko

Urodzony w 1994 roku w Stargardzie. Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu mgr Ewy Loba-Diakité oraz mgr Żanety Bartosiewicz ukończył z wyróżnieniem w rodzinnym mieście, zaś studia I stopnia w klasie fortepianu prof. dra hab. Waldemara Wojtala w Akademii Muzycznej Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w 2016 roku). Swoją edukację kontynuuje na studiach II stopnia w gdańskiej uczelni.

Koncertuje w kraju i zagranicą, a także bierze udział w konkursach pianistycznych, w których odnosi liczne sukcesy. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Ewy Strusińskiej, koncertujew również jako pianista-kameralista. Występuje w trio fortepianowym APER TRIO oraz w duecie ze skrzypaczką Karoliną Gustaw. Z obydwoma zespołami otrzymał nagrody na międzynarodowych konkursach (Ruse, Treviso).

Program

Nokturn c-moll op. 48 nr 1

Etiudy z op. 25
h-moll nr 10
a-moll nr 11
c-moll nr 12

Ballada g-moll op. 23

Mazurki op. 50
G-dur nr 1
As-dur nr 2
cis-moll nr 3

Scherzo cis-moll op. 39