17.06.2018

12:00

Bartosz Skłodowski

Doktorant na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, uczestnik i laureat konkursów o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno w zakresie gry solowej, jak i kameralnej. Pomimo młodego wieku wystąpił już z wieloma recitalami i koncertami odwiedzając m.in.: Czechy, Niemcy, Włochy, Belgię, Słowenię. Z powodzeniem radzi sobie na estradzie, grając zarówno w orkiestrami polskimi, jak i zagranicznymi.

Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich wybitnych pedagogów.

Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program

Fantazja f-moll op. 49

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

Walce op. 34
As-dur nr 1
a-moll nr 2
F-dur nr 3

Ballada f-moll op. 52

16:00

Maciej Zagórski

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda. Studia uzupełniał w Wyższej Szkole Muzyki i Sztuki Aktorskiej w Wiedniu, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Waltera Fleischmanna. Ponadto był uczestnikiem wielu kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów rosyjskich i amerykańskich, jak Wiktor Mierżanow, Rudolf Kerer, Wladimir Feltsman, Arkady Aronow, Lew Natochenny, Peter Eicher i in.

Jest laureatem Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego (Bydgoszcz 1986) oraz Festiwalu Pianistyki Polskiej (Słupsk 1991). 2006 wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy.

Koncertował z South Bend Symphony Orchestra, Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową, wielokrotnie z Filharmonią Częstochowską oraz z innymi polskimi zespołami symfonicznymi. Występuje z recitalami solowymi i kameralnymi w kraju i za granicą (Europa, Japonia, Palestyna, Rosja, Stany Zjednoczone). Nagrał kilka płyt jako solista (Bach-Busoni, Beethoven, Maciejewski) i kameralista (pieśni Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Debussy'ego i Szymanowskiego z Katarzyną Suską - mezzospran).

Od 1991 związany z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, od 2008 na stanowisku profesora.

Program

Polonez es-moll op. 26 nr 2

Ballada g-moll op. 23

Nokturny op. 48
c-moll nr 1
fis-moll nr 2

4 Mazurki z op. 6
fis-moll nr 1
cis-moll
E-dur nr 3
es-moll nr 4

Polonez fis-moll op. 44