17.05.2020

12.00

Karol Radziwonowicz

Jest wybitnym pianistą, wykształconym w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi bogatą działalność artystyczną, koncertując z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi i współpracując z wybitnymi dyrygentami. Bierze udział w wielu znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Jego podróże artystyczne prowadzą przez wszystkie kontynenty. Jest jedynym na świecie pianistą, którego nagrania utworów Fryderyka Chopina znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie oraz były odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w lutym 2010 roku - w 200 rocznicę urodzin naszego genialnego kompozytora. Również z okazji Roku Chopinowskiego, na specjalnym fortepianie marki Bösendorfer - model „Chopin” nagrał płytę z arcydziełami chopinowskiej miniatury. 

Pianista zajmuje się również działalnością pedagogiczną, jest jurorem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. W dowód uznania jego działalności pedagogicznej pianista został wybrany prezesem polskiego oddziału stowarzyszenia EPTA (European Piano Teachers Association). Karol Radziwonowicz jest prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im. I. J. Paderewskiego w Warszawie.

program

Nokturn b-moll op. 9 nr 1
Fantaisie-Impromptu cis-moll op.66
Walc a-moll op. 34 nr 2
Polonez A-dur op. 40 nr 1
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Mazurek c-moll op. 56 nr 3
Ballada f-moll op. 52