16.09.2018

12:00

Filip Wojciechowski

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym pianista posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m. in. Japońskiej Denon i polskiej Dux.

Filip Wojciechowski jest również uznanym pianistą jazzowym, liderem Filip Wojciechowski Trio, które współtworzą Paweł Pańta i Cezary Konrad. W maju 2010 z okazji obchodów roku chopinowskiego ukazała się najnowsza płyta Filip Wojciechowski Trio ”Chopin” wydana przez Polskie Radio z jazzowymi transkrypcjami utworów Chopina w aranżacjach lidera.

Program

16:00

Justyna Galant

Pianistka studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof.Janusza Grzelązki oraz prof. Kazimierza Gierżoda otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Jest laureatką wielu nagród w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Pierwsze osiągnięcia artystyczne pianistka rozpoczęła już w okresie szkolnym – koncertowała w kraju i za granicą, jak również dokonała wielu nagrań dla polskiego radia i telewizji.

Justyna Galant występuje także w duecie fortepianowym wspólnie z mężem Filipem Wojciechowskim. W maju 2001 roku pianiści dokonali nagrania płyty z koncertu w Berlinie dla niemieckiej wytwórni "Sächsische Tonträger", na której obok utworów J.Ch.Bacha, Beethovena, Chopina znalazło się Divertimento Miłosza Magina dedykowane obojgu artystom.

W 2002 roku artystka założyła trio fortepianowe "Drei Engel" , które także nagrało płytę, stanowiącą rejestrację koncertu w Berlinie w czerwcu 2002.

Program