16.09.2018

12:00

Filip Wojciechowski

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym pianista posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m. in. Japońskiej Denon i polskiej Dux.

Filip Wojciechowski jest również uznanym pianistą jazzowym, liderem Filip Wojciechowski Trio, które współtworzą Paweł Pańta i Cezary Konrad. W maju 2010 z okazji obchodów roku chopinowskiego ukazała się najnowsza płyta Filip Wojciechowski Trio ”Chopin” wydana przez Polskie Radio z jazzowymi transkrypcjami utworów Chopina w aranżacjach lidera.

Program

Walc Es-dur op. 18

Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. posth

2 Etiudy:
As-dur op. 25 nr 2
c-moll op. 10 nr 12

Nokturn cis-moll op. posth

2 Etiudy:
a-moll op. 25 nr 11
es-moll op. 10 nr 6

Wariacje D-dur na temat arii Moore’a na 4 ręce
(duet fortepianowy Justyna Galant i Filip Wojciechowski)

Polonez As-dur op. 53

16:00

Justyna Galant

Pianistka studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof.Janusza Grzelązki oraz prof. Kazimierza Gierżoda otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Jest laureatką wielu nagród w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Pierwsze osiągnięcia artystyczne pianistka rozpoczęła już w okresie szkolnym – koncertowała w kraju i za granicą, jak również dokonała wielu nagrań dla polskiego radia i telewizji.

Justyna Galant występuje także w duecie fortepianowym wspólnie z mężem Filipem Wojciechowskim. W maju 2001 roku pianiści dokonali nagrania płyty z koncertu w Berlinie dla niemieckiej wytwórni "Sächsische Tonträger", na której obok utworów J.Ch.Bacha, Beethovena, Chopina znalazło się Divertimento Miłosza Magina dedykowane obojgu artystom.

W 2002 roku artystka założyła trio fortepianowe "Drei Engel" , które także nagrało płytę, stanowiącą rejestrację koncertu w Berlinie w czerwcu 2002.

Program

Preludia z op. 28
e-moll nr 4
Des-dur nr 15

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Mazurki z op. 68
a-moll nr 2
F-dur nr 3

Polonez c-moll op. 40 nr 2

Walce op. 64
As-dur nr 3
cis-moll nr 2
Des-dur nr 1

Wariacje D-dur na temat arii Moore’a na 4 ręce
(duet fortepianowy Justyna Galant i Filip Wojciechowski)