16.07.2017

12:00

Filip Wojciechowski

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym pianista posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m. in. Japońskiej Denon i polskiej Dux.

Filip Wojciechowski jest również uznanym pianistą jazzowym, liderem Filip Wojciechowski Trio, które współtworzą Paweł Pańta i Cezary Konrad. W maju 2010 z okazji obchodów roku chopinowskiego ukazała się najnowsza płyta Filip Wojciechowski Trio ”Chopin” wydana przez Polskie Radio z jazzowymi transkrypcjami utworów Chopina w aranżacjach lidera.

Repertuar

Walc Es-dur op. 18

Nokturn F-dur op. 15 nr 1

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

2 Etiudy
As-dur op. 25 nr 1
c-moll op. 10 nr 12

Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2

2 Etiudy
a-moll op. 25 nr 11
es-moll op. 10 nr 6\

Wariacje D-dur na temat pieśni Moore'a op. posth na 4 ręce
/duet fortepianowy Justyna Galant-Wojciechowska – Filip Wojciechowski/

Polonez As-dur op. 53

16:00

Justyna Galant

Pianistka studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof.Janusza Grzelązki oraz prof. Kazimierza Gierżoda otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Jest laureatką wielu nagród w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Pierwsze osiągnięcia artystyczne pianistka rozpoczęła już w okresie szkolnym – koncertowała w kraju i za granicą, jak również dokonała wielu nagrań dla polskiego radia i telewizji.

Justyna Galant występuje także w duecie fortepianowym wspólnie z mężem Filipem Wojciechowskim. W maju 2001 roku pianiści dokonali nagrania płyty z koncertu w Berlinie dla niemieckiej wytwórni "Sächsische Tonträger", na której obok utworów J.Ch.Bacha, Beethovena, Chopina znalazło się Divertimento Miłosza Magina dedykowane obojgu artystom.

W 2002 roku artystka założyła trio fortepianowe "Drei Engel" , które także nagrało płytę, stanowiącą rejestrację koncertu w Berlinie w czerwcu 2002.

Repertuar

2 Preludia z op. 28
e-moll nr 4
Des-dur nr 15

2 Mazurki z op. 68
F-dur nr 3
a-moll nr 2

Walce op. 64
cis-moll nr 2
As-dur nr 3
Des-dur nr 1

Polonez c-moll op. 40 nr 2

Bolero C-dur op. 19

Wariacje D-dur na temat pieśni Moore'a op. posth na 4 ręce
/duet fortepianowy Justyna Galant-Wojciechowska – Filip Wojciechowski/