15.09.2019

12.00

Evgeni Bozhanov - Bułgaria

Pianista jest jednym z największych odkryć w świecie muzyki klasycznej minionej dekady. Urodzony w 1984 r. w Bułgarii Evgeni Bozhanov ukończył studia w Essen i Düsseldorf (Niemcy) z prof. Borisem Blochem w Folkwang Hochschule Essen i prof. Georg Friedrich Schenck w Robert Schumann Hochschule Düsseldorf. Jego międzynarodową karierę
rozpoczęły następujące najwyższe nagrody na międzynarodowych konkursach, w tym Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Moskwie, Konkurs Królowej Elżbiety w Brukseli, Konkurs Pianistyczny Van Cliburn w Fort Worth, Texas and Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Warszawie. W minionych sezonach Evgeni występował jako solista z orkiestrami, w takich orkiestrach jak: Orkiestra Narodowa Belgii, Królewska Orkiestra Filharmonii Liverpoolu, Orkiestra Kameralna Bawarskiego Radia, Orkiestra Akademii Świętej Cecylii w Rzymie, Orkiestra Haydna w Bolzano, Orkiestra Symfoniczna Houston, Orkiestra Symfoniczna Lahti, Orkiestra Narodowa Polskiego Radia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna RAI, Orkiestra Filharmonii Arturo Toscanini, Orkiestra Tonkünstler, Orkiestra Stanowa Aten, Orkiestra Symfoniczna Malmö i zaprezentował recitale na Lille Piano Festival, Biarritz Piano Festival, Festival de La Roque d’Anthéron, Flanders Festival Gent, Festiwal Pianistyczny di Brescia Bergamo, Bad Kissingen Letni Festiwal.
Evgeni pojawił się również w Musikverein w Wiedniu, Suntory Hall, Philharmonie Berlin,
Serate Musicali Milan, Schubertiade Vilabertan (Hiszpania), Fundacja Gulbenkiana w Lizbonie i dał dalsze recitale w Monachium, Lizbonie, Coimbrze, Mediolanie i Palermo.
W 2019/20 powróci w trasę koncertową do Japonii z recitalami i koncertami z Hyogo Performing Arts Center Orchestra pod batutą Yutaka Sado. Wśród innych atrakcji sezonu odbędzie się koncert z Munich Chamber Orchestra & Clemens Schuldt w Monachium i recitale w Warszawie, Dubrowniku, Lille i Paryżu.

program

Polonez As-dur op. 53

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Walc As-dur op. 34 nr 1

Mazurki op. 24
g-moll nr 1
C-dur nr 2
As-dur nr 3
b-moll nr 4

Nokturn b-moll op. 9 nr 1

Ballada f-moll op. 52

16.00

Joanna Brzezińska-Maurer
program

Polonez As-dur op. 53

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Walc As-dur op. 34 nr 1

Mazurki op. 24
g-moll nr 1
C-dur nr 2
As-dur nr 3
b-moll nr 4

Nokturn b-moll op. 9 nr 1

Ballada f-moll op. 52