13.08.2017

12:00

Monika Quinn

W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz prof. Kazimierza Gierżoda. Od roku 2009 jest asystentką w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pianistka jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Monika Quinn była również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2006 roku otrzymała stypendium programu Socrates Erasmus na roczne studia w Universitaet für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, gdzie kształciła się w klasie Prof. Anny Pfeifer.

Program

Nokturn G-dur op. 37 nr 2

Mazurki op. 41
e-moll nr 1
H-dur nr 2
As-dur nr 3
cis-moll nr 4

Ballada g-moll op. 23

2 Walce
cis-moll op. 64 nr 2
As-dur op. 34 nr 1

Polonez As-dur op. 53

16:00

Aleksander Krukowski

Polsko-amerykański pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Romaniuka, pod którego kierunkiem odbył również studia podyplomowe.

Wielokrotnie koncertował m. in. w Domu Urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli, pod pomnikiem F. Chopina i w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, uczestniczył również w kilku edycjach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne”.

W Stanach Zjednoczonych ma za sobą koncerty m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki i Muzyki w St. Charles w stanie Illinois, a także recital z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina w Elgin Art Showcase. W styczniu 2013 roku został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Corpus Christi w Teksasie w Stanach Zjednoczonych, w którym nagrodą był występ w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Program

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

Ballada F-dur op. 38

Mazurki z op. 67
g-moll nr 2
C-dur nr 3
a-moll nr 4

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

3 Walce
a-moll op. 34 nr 2
F-dur op. 34 nr 3
Es-dur op. 18

Scherzo b-moll op. 31