12.08.2018

12:00

Beata Bilińska

Koncertująca pianistka, kameralistka, pedagog. Doktor habilitowana sztuk muzycznych, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Należy do czołówki polskich pianistów.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą.
Prowadzi również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą oraz zasiada w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych (m.in. XVII International Chopin Piano Competition in Asia oraz Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in Memoriam").

W 2003 roku zadebiutowała w Carnegie Hall, w głównej sali "Isaac Stern Auditorium"
w Nowym Jorku. Jako pierwsza polska pianistka wykonała Koncert fortepianowy "Zmartwychwstanie" Krzysztofa Pendereckiego, a w roku 2011 została prawykonawczynią II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych
i stypendiów, była dwukrotnie nominowana do „Paszportu Polityki” oraz czterokrotnie do nagrody „Fryderyk". W 2015 roku otrzymała Statuetkę „Fryderyk” za płytę z nagraniem II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara (Aukso / Moś / 2014). Za swoje pozostałe płyty otrzymała liczne nagrody fonograficzne.

Program

Ballada F-dur op. 38

Mazurki op. 68
C-dur nr 1
a-moll nr 2
F-dur nr 3
f-moll nr 4

Tarantela As-dur op. 43

Nokturn Es-dur op. 55 nr 2

2 Walce
a-moll op. 34 nr 2
F-dur op. 34 nr 3

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

16:00

Tokiko Kobayakawa

Absolwentka GEIDAI , czyli: Tokijskiego Uniwersytetu Narodowego Sztuk Pięknach i Muzyki. Jest Doktorem Nauk Muzycznych oraz “Associate Professor” Tokijskiego Uniwersytetu J. F. OBERLIN.

Ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie fortepianu u prof. Michiko Kasuya-Ohno oraz studia podyplomowe u prof. Bronisławy Kawalli w Akademii Muzycznej, (obecnie Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina) w Warszawie.

Pianistka jest laureatką wielu konkursów, gra liczne recitale fortepianowe w Japonii, w Polsce, we Francji.
Koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi.

Tokiko Kobayakawa pisze prace naukowe z zakresu muzyki polskiej. Przybliża i propaguje w Japonii polską kulturę muzyczną.

Program

Nokturn H-dur op.9 nr 3

Walc As-dur op.42

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Barkarola Fis-dur op.60

Scherzo b-moll op.31