11.06.2017

12:00

Joanna Ławrynowicz

Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Teresy Manasterskiej. Po studiach kontynuowała naukę u profesor Haliny Czerny-Stefańskiej.

Zdobyła wiele prestiżowych nagród zarówno na ogólnopolskich, jak i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Od wielu lat prowadzi bardzo aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka na całym świecie, może się również poszczycić ogromną aktywnością fonograficzną.

Równolegle pianistka prowadzi również działalność pedagogiczną na stanowisku profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Jej wychowankowie zdobywają czołowe nagrody na konkursach pianistycznych zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Program

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

3 Walce
As-dur op. 69 nr 1
h-moll op. 69 nr 2
Es-dur op. 18

Mazurki op. 17
B-dur nr 1
e-moll nr 2
As-dur nr 3
a-moll nr 4

Nokturn H-dur op. 32 nr 1

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

16:00

Edward Wolanin

Jako najmłodszy w historii uczelni student, w wieku 15 lat rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował pod kierunkiem prof. Jana Ekiera, prof. Bronisławy Kawalli, a w klasie kameralistyki u prof. Jerzego Marchwińskiego. Po uzyskaniu dyplomu kontynuował naukę na Studium Podyplomowym u prof. Jana Ekiera.

Pianista odniósł wiele sukcesów na konkursach krajowych i zagranicznych, a jego repertuar koncertowy pianisty obejmuje dzieła kompozytorów wszystkich epok. Bardzo chętnie koncertuje także jako kameralista, współpracując z wybitnymi artystami.

Edward Wolanin dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych oraz płyt z muzyką solową i kameralną.

Program

Ballada As-dur op. 47

Walce op. 64
Des-dur nr 1
cis-moll nr 2
As-dur nr 3

Scherzo b-moll op. 31

Mazurki op. 56
H-dur nr 1
C-dur nr 2
c=moll nr 3

Polonez As-dur op. 53