09.09.2018

12:00

Paweł Wakarecy

Urodził się w 1987 roku w Toruniu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Zdobywał laury i wyróżnienia na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, w 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncertował w wielu miastach Polski oraz za granicą, współpracował także z wieloma polskimi i zagranicznymi orkiestrami pod batutą wybitnych dyrygentów.
Prowadzi również aktywną działalność jako kameralista - wraz z Małżonką Aleksandrą Soboń-Wakarecy tworzy duet fortepianowy Wakarecy Piano Duo.
Ma w swoim dorobku dwie płyty CD, pierwsza (2010) wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zawiera nagrania zarejestrowane podczas Konkursu Chopinowskiego, druga – wydana przez CD Accord (2013) jest recitalem solowym zawierającym utwory Chopina, Paderewskiego i Zarębskiego.

Obecnie jest asystentem przy Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Program

16:00

Przemysław Lechowski

Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Występował niemal na całym świecie, dając ponad dwa tysiące koncertów. Jest jurorem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce i Azji, m.in. wiceprzewodniczącym Jury Syberyjskiego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Rosji.

W uznaniu umiejętności pianistycznych otrzymał honorowy tytuł profesora przyznany przez uniwersytet w Tomsku - mieście w którym pierwszy raz w Azji w roku 1864 wykonano utwory Chopina z nut przywiezionych przez zesłańców syberyjskich.

Program