08.07.2018

12:00

Karolina Nadolska

Wykształciła swoja osobowość artystyczną pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej–Zydroń, a następnie w czasie studiów w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego.

Koncertowała na pięciu kontynentach - m. in. w USA, Japonii, Australii, Argentynie, Niemczech, Wielkiej Brytanii Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Estonii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Tunezji, Chorwacji, na Litwie oraz w wielu miastach Polski.

Jest zwyciężczynią wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W ostatnich latach została laureatką m. in: I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim
w Budapeszcie, I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac, I Nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Granadzie, I Nagrody Konkursu Pianistycznego Yamaha Music Foudation of Europe.

Chopinowskie interpretacje pianistki zostały zarejestrowane i wydane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w 2015 r.

Karolina Nadolska kontynuuje solistyczną i kameralną działalność koncertową, odnosząc jednocześnie sukcesy w pracy pedagogicznej jako adiunkt warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego w mistrzowskiej klasie prof. Piotra Palecznego.

Program

3 Walce op. 64:
Des-dur nr 1
cis-moll nr 2
As-dur nr 3

2 Mazurki op.50
As-dur nr 2
G-dur nr 1

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

5 Mazurków:
H dur op. 56 nr 1
h-moll op. 30 nr 2
fis-moll op. 59 nr 3
fis-moll op. 6 nr 1
D-dur op. 33 nr 2

Walc Es-dur op. 18

16:00

Weronika Chodakowska

Pianistka studiowała w klasie prof. Birgitty Wollenweber w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlinie, a w 2015 roku ukończyła z wyróżnieniem licencjat w Szwajcarii w Hochschule Musik w Lucernie w klasie prof. Konstantina Lifschitza. Obecnie pianistka studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopinaw klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz prof. Ramiro Sanjinesa.

W ciągu ostatnich lat pianistka zaczęła rozwijać swoją działalność koncertową, występując z recitalami w Polsce oraz w większości krajów europejskich. Jest laureatką licznych nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Program

2 Preludia
Des-dur op. 28 nr 15
cis-moll op. 45

Ballada g-moll op. 23

Mazurki op. 50
G-dur nr 1
As-dur nr 2
cis-moll nr 3

Scherzo h-moll op. 20

Walc As-dur op. 42

Polonez As-dur op. 53