07.08.2022

12.00

Eryk Parchański

Eryk Parchański ur. 2002r. w Bielsku-Białej. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Świtały. Kilkakrotnie brał udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Katowicach, Warszawie-Wilanowie, w projekcie „Gradus ad Parnassum” w Krakowie, w warsztatach pianistycznych w Łańcucie i trzykrotnie w Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Gloria Artis” w Wiedniu, gdzie szkolił się pod okiem znakomitych pianistów-pedagogów.
Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym pierwszych nagród w Żaganiu, Rybniku, Koninie, Koszycach i Kielcach, drugich nagród w Augustowie, Koninie-Żychlinie i Płocku oraz trzecich nagród w Kownie i Augustowie. Na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim „Gloria Artis” w Wiedniu otrzymał Grand Prix. We wrześniu 2019r. został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. St. Moniuszki w Rzeszowie. Jednym z ostatnich osiągnięć pianisty jest zakwalifikowanie się do preselekcyjnego etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2021).
Trzykrotnie został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Otrzymał również stypendia od innych instytucji.
Występował z Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia”, Orkiestrą Filharmonii Narodowej we Lwowie, Orkiestrą Kameralną „Wirtuozi Lwowa” oraz Świętokrzyską Orkiestrą Symfoniczną w Kielcach.

program

Impromptu Fis-dur op. 36
Walc As-dur op. 42
Etiudy z op. 25
a-moll nr 11
c-moll nr 12
Ballada f-moll op. 52
Sonata h-moll op. 58

16.00

Trung Viet Nguyen (Wietnam)

Viet Trung Nguyen - wietnamski pianista urodzony 30 września 1996 roku w Hanoi od dziecka mieszkający w Polsce. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych między innymi przez: Tatianę Shebanovą, Dang Thai Sona, Kevina Kennera, Dmitri Alexeeva czy Andrzeja Jasińskiego.
Do jego ostatnich osiągnięć należą: zwycięstwo w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie-Żychlinie (2021), V nagroda na Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020), Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Wietnamie (2019) i III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Karlovac w Chorwacji (2019). W 2021 wziął udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Koncertował w Niemczech, Francji, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech i w Polsce (m. in. w Żelazowej Woli i Łazienkach Królewskich), oraz w Stanach Zjednoczonych (Frost Chopin Piano Festival w Miami), w Tajlandii, Korei Południowej, Japonii, Wietnamie i Dubaju. Jako solista wystąpił z Vietnam National Symphony Orchestra, Hanoi Symphony Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Polskiego Radia czy Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Filharmonii Świetokrzyskiej, pod batutą takich dyrygentów jak: Le Phi Phi, Honna Tetsuji, Łukasz Borowicz ,Marek Pijarowski, Wojciech Rodek, Jacek Rogala
Pianista wykonuje także muzykę kameralną współpracując m.in z Ulysses Quartet, Arod Quartet oraz Arso Quintet.

program

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Mazurki z op. 17
B-dur nr 1
a-moll nr 4
Barkarola Fis-dur op. 60
Etiuda c-moll op. 10 nr 12
12 Preludiów z op. 28
Fis-dur nr 13
es-moll nr 14
Des-dur nr 15
b-moll nr 16
As-dur nr 17
f-moll nr 18
Es-dur nr 19
c-moll nr 20
B-dur nr 21
g-moll nr 22
F-dur nr 23
d-moll nr 24
Polonez As-dur op. 53