04.08.2019

12.00

Justyna Galant-Wojciechowska

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasach fortepianu prof. Janusza Grzelązki i prof. Kazimierza Gierżoda. W roku 1995 ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne w Paryżu w École Normale de Musique pod kierunkiem prof. Victorii Melki. Ponadto w latach 1996-1998 studiowała w Hochschule für Musik und Theater w Bernie, w klasie fortepianu Tomasa Herbuta oraz w klasie kameralistyki Eriki Radermacher.
Justyna Galant brała udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych, pracując pod kierunkiem Tatiany Szebanowej, Haliny Czerny-Stefańskiej i Rudolfa Buchbindera. Już podczas studiów pianistka koncertowała w kraju i za granicą, jak również dokonała wielu nagrań dla polskiego radia i telewizji. W 2002 roku założyła trio fortepianowe "Trio Galant", które dokonało nagrania płyty, stanowiącej rejestrację koncertu w Berlinie, w czerwcu 2002 roku. Obecnie Justyna Galant wspólnie z zespołem, w duecie z mężem Filipem Wojciechowskim oraz jako solistka koncertuje w kraju i za granicą, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Finlandii. Z okazji obchodów Roku Chopinowskiego 2010 pianistka wystąpiła z koncertami w Tokyo i Szanghaju prezentując projekt na trzy fortepiany „Chopin-New Paradigm”.
Prowadzi również ożywioną działalność pedagogiczną kierując sekcją fortepianu w ZPSM im. K.Szymanowskiego w Warszawie. Jest zapraszana również jako wykładowca kursów i warsztatów pianistycznych w Polsce i za granicą m.in. w Konserwatorium w Helsinkach i w Angers (Francja), a także podczas letnich i zimowych kursów w Szczecinku, Krynicy.

program

Justyna Galant-Wojciechowska

3 Preludia z op. 28
e-moll nr 4
c-moll nr 20
Des-dur nr 15

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

2 Walce z op. 64
cis-moll nr 2
Des-dur nr 1

Filip Wojciechowski

Nokturn Fis-dur op.15 nr 2

2 Etiudy z op. 10
c-moll nr 12
es-moll nr 6

Etiuda As-dur op.25 nr 2

Polonez As-dur op.53

Justyna Galant-Wojciechowska-Filip Wojciechowski

Wariacje D-dur na temat arii T. Moore’a na 4 ręce

Filip Wojciechowski

Studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Bronisławy Kawalla oraz na studium podyplomowym u prof. Jana Ekiera. Jest także absolwentem Konserwatorium für Musik und Theater w Szwajcarii w klasie Tomasa Herbuta i Bruno Canino. Współpracował z tak wybitnymi pianistami jak: Krystian Zimerman, Paul Badura-Skoda.
Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych m.in. w Paryżu (Konkurs im. Clauda Kahna w 1990), w Darmstadt (Europejski Konkurs Chopinowski w 1992), Fribourg ("Konkurs Piano 80" w 1997) oraz w Warszawie gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (1995). Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie oraz firmy Yamacha.
Występował w większości krajów Europy, w USA, Kuwejcie. Grał z wieloma znanymi orkiestrami, m.in. z Deustches Kammerorchester, Filharmonią Berneńską. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m.in. japońskiej "Denon", polskiej Dux i niemieckiej "Sächsische Tonträger".

16.00

Kamil Pacholec

Kamil Pacholec urodził się 11.11.1998. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach pod opieką Małgorzaty Kowalskiej. W 2017 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Świtały. Od 2019 roku jest studentem klasy fortepianu prof. Ewy Pobłockiej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
W wieku jedenastu lat wykonał swój pierwszy koncert z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: Nagrody Grand Prix oraz I miejsca w XVII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (2012), I miejsca w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2014), I miejsca w V Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2014), I miejsca w XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gorlitz (2015), Grand Prix w VIII Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie (2015), III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Cesara Francka w Kraainem/Brukseli (2015), Grand Prix i nagrody za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina w XIV Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2016). Jest także laureatem pierwszego miejsca Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie, zarówno jako solista w 2011, jak i w duecie w 2013 roku.
W 2016 roku został zwycięzcą 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Katowicach, podczas którego zdobył również nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworu solowego Fryderyka Chopina oraz najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego. W 2018 roku zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno. Tego samego roku został również laureatem "The Arturo Benedetti Michelangeli Prize" - głównej nagrody Piano Academy Eppan (Włochy) oraz półfinalistą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych.
Występował w wielu salach koncertowych w Polsce, Francji, Włoszech, USA oraz Japonii. W lutym 2016 wziął udział w ogólnopolskim programie telewizyjnym „Młody Muzyk Roku 2016”. Wystąpił z recitalami na wielu renomowanych festiwalach pianistycznych, w tym na 72 Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, festiwalu „Chopin a Paris”, festiwalu Chopinowskim w Nohant, dwukrotnie na Festiwalu Paderewskiego w Raleigh w USA (2017, 2018) oraz Festiwalu Chopinowskim w Tokio (2019). Przyniosły mu one wiele entuzjastycznych recenzji, wskazujących na „doskonałe połączenie młodzieńczej świeżości z perfekcyjną techniką i głębokim zrozumieniem muzyki, którą wykonuje”.
Często bierze udział w mistrzowskich kursach pianistycznych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in. Arie Vardiego, Pavla Gililova, Andrzeja Jasińskiego, Katarzynę Popową-Zydroń, Tamasa Ungara i innych.
Wielokrotnie występował jako solista z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Fillharmonią Zielonogórską, Lwowską Orkiestrą Wirtuozów i Akademicką Orkiestrą im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
W 2012 roku został objęty programem pomocy dla wybitnie utalentowanych nastolatków zarządzanym przez Polski Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie. W swoim rodzinnym mieście otrzymywał nagrody „Talenty Świętokrzyskie” (2012, 2014, 2016) i „Nadzieja Miasta Kielce” (2016). Otrzymał stypendia Narodowego Centrum Edukacji Artystycznej za bardzo dobre wyniki w nauce (2015, 2016). W 2015 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, a w 2016 stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe. W 2018 r. otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2018”.

program

Walce op. 34
As-dur nr 1
a-moll nr 2
F-dur nr 3

Mazurki op. 59
a-moll nr 1
A-dur nr 2
fis-moll nr 3

Barkarola Fis-dur op. 60

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22