04.08.2019

12.00

Justyna Galant-Wojciechowska i Filip Wojciechowski

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasach fortepianu prof. Janusza Grzelązki i prof. Kazimierza Gierżoda. W roku 1995 ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne w Paryżu w École Normale de Musique pod kierunkiem prof. Victorii Melki. Ponadto w latach 1996-1998 studiowała w Hochschule für Musik und Theater w Bernie, w klasie fortepianu Tomasa Herbuta oraz w klasie kameralistyki Eriki Radermacher.
Justyna Galant brała udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych, pracując pod kierunkiem Tatiany Szebanowej, Haliny Czerny-Stefańskiej i Rudolfa Buchbindera. Już podczas studiów pianistka koncertowała w kraju i za granicą, jak również dokonała wielu nagrań dla polskiego radia i telewizji. W 2002 roku założyła trio fortepianowe "Trio Galant", które dokonało nagrania płyty, stanowiącej rejestrację koncertu w Berlinie, w czerwcu 2002 roku. Obecnie Justyna Galant wspólnie z zespołem, w duecie z mężem Filipem Wojciechowskim oraz jako solistka koncertuje w kraju i za granicą, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Finlandii. Z okazji obchodów Roku Chopinowskiego 2010 pianistka wystąpiła z koncertami w Tokyo i Szanghaju prezentując projekt na trzy fortepiany „Chopin-New Paradigm”.
Prowadzi również ożywioną działalność pedagogiczną kierując sekcją fortepianu w ZPSM im. K.Szymanowskiego w Warszawie. Jest zapraszana również jako wykładowca kursów i warsztatów pianistycznych w Polsce i za granicą m.in. w Konserwatorium w Helsinkach i w Angers (Francja), a także podczas letnich i zimowych kursów w Szczecinku, Krynicy.

program

Justyna Galant-Wojciechowska

3 Preludia z op. 28
e-moll nr 4
c-moll nr 20
Des-dur nr 15

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

2 Walce z op. 64
cis-moll nr 2
Des-dur nr 1

Filip Wojciechowski

Nokturn Fis-dur op.15 nr 2

2 Etiudy z op. 10
c-moll nr 12
es-moll nr 6

Etiuda As-dur op.25 nr 2

Polonez As-dur op.53

Justyna Galant-Wojciechowska-Filip Wojciechowski

Wariacje D-dur na temat arii T. Moore’a na 4 ręce

Filip Wojciechowski

Studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Bronisławy Kawalla oraz na studium podyplomowym u prof. Jana Ekiera. Jest także absolwentem Konserwatorium für Musik und Theater w Szwajcarii w klasie Tomasa Herbuta i Bruno Canino. Współpracował z tak wybitnymi pianistami jak: Krystian Zimerman, Paul Badura-Skoda.
Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych m.in. w Paryżu (Konkurs im. Clauda Kahna w 1990), w Darmstadt (Europejski Konkurs Chopinowski w 1992), Fribourg ("Konkurs Piano 80" w 1997) oraz w Warszawie gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (1995). Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie oraz firmy Yamacha.
Występował w większości krajów Europy, w USA, Kuwejcie. Grał z wieloma znanymi orkiestrami, m.in. z Deustches Kammerorchester, Filharmonią Berneńską. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m.in. japońskiej "Denon", polskiej Dux i niemieckiej "Sächsische Tonträger".

16.00

Kamil Pacholec
program

Walce op. 34
As-dur nr 1
a-moll nr 2
F-dur nr 3

Mazurki op. 59
a-moll nr 1
A-dur nr 2
fis-moll nr 3

Barkarola Fis-dur op. 60

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22