04.06.2017

12:00

Michał Karol Szymanowski

Jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Zygmunta Rycherta. Doskonalił swoje umiejętności także w berlińskiej Hochschule für Musik Hanns Eisler, w klasie fortepianu Eldara Nebolsina. Obecnie pełni funkcję asystenta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Łodzi.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagrał dwie płyty dla wytworni CD Accord z utworami Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Józefa Wieniawskiego. Albumy zostały wysoko ocenione przez krytykę; w jednej z recenzji napisano: „Niepospolity talent, po którym można wiele oczekiwaćˮ.

Program

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

3 Etiudy z op. 25
As-dur nr 1
f-moll nr 2
F-dur nr 3

Mazurki op. 17
B-dur nr 1
e-moll nr 2
As-dur nr 3
a-moll nr 4

Walc As-dur op. 34 nr 1

Ballada f-moll op. 52

16:00

Karol Radziwonowicz

Jest wybitnym pianistą, wykształconym w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi bogatą działalność artystyczną, koncertując z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi i współpracując z wybitnymi dyrygentami. Bierze udział w wielu znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Jego podróże artystyczne prowadzą przez wszystkie kontynenty. Jest jedynym na świecie pianistą, którego nagrania utworów Fryderyka Chopina znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie oraz były odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w lutym 2010 roku - w 200 rocznicę urodzin naszego genialnego kompozytora. Również z okazji Roku Chopinowskiego, na specjalnym fortepianie marki Bösendorfer - model „Chopin” nagrał płytę z arcydziełami chopinowskiej miniatury.

Pianista zajmuje się również działalnością pedagogiczną, jest jurorem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. W dowód uznania jego działalności pedagogicznej pianista został wybrany prezesem polskiego oddziału stowarzyszenia EPTA (European Piano Teachers Association). Karol Radziwonowicz jest prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im. I. J. Paderewskiego w Warszawie.

Program

Nokturn H-dur op. 32 nr 1

Scherzo h-moll op. 20

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Walc a-moll op. 34 nr 2

Ballada f-moll op. 52

2 Mazurki z op. 63
f-moll nr 2
cis-moll nr 3

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22