03.06.2018

12:00

Giuliano Adorno

Wybitny włoski pianista, laureat wielu nagród na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych. Występował z koncertami w całej Europie oraz na Festiwalach w Salzburgu, Alicante, Grossetto, Aleksandri, a ostatnio również w Japonii.

Studiował pod kierunkiem prof. Antonio di Cristofano, z prof. Nelson Delle Vigne w Paryżu oraz z prof. Leonel Morales w Madrycie.

Wystepuje z recitalami solowymi, ale również gra z orkiestrami oraz z muzykami solowymi, np.z oboistą Albrechtem Mayerem, wokalistką Elisabeth Norberg Schultz oraz wiolonczelistą Hansem Eberhardem Dentler.

Prowadzi również działalność pedagogiczną - jest profesorem w Akademii Muzycznej w Grosetto. Do Polski przyjeżdża po raz pierwszy.

Program

2 Nokturny z op. 9
b-moll nr 1
Es-dur nr 2

Ballada g-moll op. 23

Barkarola Fis-dur op. 60

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Ballada f-moll op. 52

16:00

Maria Korecka-Soszkowska

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie i Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali, m.in. w 1978 zdobyła w Santiago de Compostella (Hiszpania) Premio Jose Miguel Ruiz Morales, jedyną przyznawaną za najlepszą interpretację muzyki hiszpańskiej nagrodę w czasie miesięcznego Międzynarodowego Festiwalu.

Działalność koncertową rozpoczęła w 1962. Ma na swym koncie artystycznym kilkaset estradowych wykonań recitali i koncertów symfonicznych oraz liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe.

Działalność pedagogiczną rozpoczęła w 1967 jako pracownik dydaktyczny PWSM w Warszawie. W l. 1988-90 prowadziła klasę fortepianu na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze. Od 1992 pracuje w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W 2007 r. powołana na stanowisko kierownika Katedry Fortepianu.

Jako juror uczestniczyła w pracach konkursów na Ukrainie, w Danii oraz w Polsce. Kursy pianistyczne i warsztaty prowadziła w Polsce, na Ukrainie, w Danii i na Litwie. Jest członkiem Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, którego jest obecnie drugą kadencję wiceprezesem.

Program

Polonez d-moll op. 71 nr 1

Impromptu As-dur op. 29

Scherzo h-moll op. 20

2 Mazurki z op. 33
D-dur nr 3
h-moll nr 4

Ballada f-moll op. 52

2 Etiudy
c-moll op. 10 nr 12
a-moll op. 25 nr 11

Polonez As-dur op. 53