02.07.2017

12:00

Serhiy Hryhorenko

Ukraiński pianista, solista Filharmonii Lwowskiej. Regularnie koncertuje na Ukrainie i w Polsce. Występował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, Narodową Symfoniczną Orkiestrą Ukrainy i Odeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Jest laureatem licznych konkursów, w tym: Międzynarodowego Konkursu Kameralnej Muzyki "Sztuka XXI w.", II Międzynarodowego Konkursu im. Еmila Gilelsa oraz II Międzynarodowego Konkursu im. М. Lysenki.

Serhij Hryhorienko jest członkiem Stowarzyszenia im. F. Chopina we Lwowie, Stowarzyszenia im. W.A. Mozarta we Lwowie oraz Narodowego Związku Działaczy Teatralnych.

Repertuar

2 Nokturny
c-moll op. 48 nr 1
Des-dur op. 27 nr 2

Barkarola Fis-dur op. 60

Mazurki op. 24
g-moll nr 1
C-dur nr 2
As-dur nr 3
b-moll nr 4

Walc As-dur op. 34 nr 1

Polonez As-dur op. 53

16:00

Wojciech Waleczek

Polski pianista znany z bezkompromisowego podejścia do sztuki wykonawczej. Artysta urodzony w 1980 roku od dwudziestu lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową wykonując recitale fortepianowe, a także koncerty symfoniczne i kameralne w 21 krajach Unii Europejskiej oraz na świecie.

W 2014 roku wytwórnia NAXOS wydała jego album kameralny nagrany wspólnie ze skrzypkiem Voytkiem Proniewiczem z utworami Ferenca Liszta na skrzypce i fortepian, natomiast w 2017 roku nakładem wiedeńskiej wytwórni Capriccio ukazał się najnowszy krążek artysty zawierający transkrypcje Ferenca Liszta według Nicolo Paganiniego.

Laureat licznych nagród w Polsce i zagranicą,. Oprócz aktywności koncertowej artysta zajmuje się też działalnością naukowo-dydaktyczną - pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego oraz organizacyjną jako wiceprezes Stowarzyszenia SIGNUM w Gliwicach do spraw promocji muzyki klasycznej.

Repertuar

Wariacje B-dur op. 12 na temat „Je vends des Scapulaires”

Walce op. 34
As-dur nr 1
a-moll nr 2
F-dur nr 3

LISZT-CHOPIN

Six Chants polonais de Frederic Chopin S. 480
(transkrypcja na fortepian 6 pieśni Chopina z op. 74)
„Życzenie”
„Wiosna”
„Pierścień”
„Hulanka”
„Moja Pieszczotka”
„Narzeczony”

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22