01.07.2018

12:00

Julia Kociuban

Jedna z czołowych pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat.

Pianistka urodziła się w Krakowie, ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu, gdzie studiowała pod kierunkiem Prof. Pavla Gililova.

Występowała w salach koncertowych w całej Europie, Północnej Ameryce oraz Azji. Była zapraszana na najbardziej prestiżowe międzynarodowe festiwale muzyczne, a w 2016 roku nagrała płytę „Karnaval der Tiere” wraz z Lahavem Shani oraz Wiener Symphoniker.

Regularnie koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z towarzyszeniem różnych orkiestr kameralnych i symfonicznych, współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami w Polsce i za granicą.

Prócz działaności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną, wykładając na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz realizując kursy mistrzowskie w całej Europie.

Program

Rondo a la Mazur F-dur op. 5

Mazurki op. 50
G-dur nr 1
As-dur nr 2
cis-moll nr 3

Nokturny op. 62
H-dur nr 1
E-dur nr 2

Scherzo E-dur op. 54

16:00

Marcin Koziak

Urodził się w 1989 roku w Krakowie, w rodzinie o muzycznych tradycjach. W wieku dziesięciu lat wygrał swój pierwszy ogólnopolski konkurs pianistyczny, a rok później debiutował z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej.

Mimo młodego wieku, koncerty zaprowadziły go już do 22 krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej, koncertował na wielu znaczących festiwalach oraz cyklach koncertowych. Miał zaszczyt współpracować z wybitnymi dyrygentami z całego świata, występując z wieloma znanymi orkiestrami.

Oprócz solowych recitali oraz koncertów symfonicznych Marcin Koziak ma również przyjemność występować na recitalach kameralnych z Aleksandrą Kuls, a także z Bartoszem Koziakiem oraz Agatą Szymczewską.

W 2016 roku wyjechał na tournée po Stanach Zjednoczonych, podczas którego zagrał 33 koncerty z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Bałtyckiej. Wykonując koncerty Beethovena, Chopina oraz Czajkowskiego. 1 marca 2010 artysta wystąpił na Gali Otwarcia Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie w dniu 200. rocznicy urodzin kompozytora, a 1 lipca 2011 na galowym koncercie w Termach Karakalli w Rzymie, zorganizowanym z okazji inauguracji Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. 4 maja 2011 miał zaszczyt wystąpić dla Jej Wysokości Królowej Szwecji Sylwii i Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Anny Komorowskiej podczas oficjalnej wizyty JW w Polsce.

Jego koncerty były transmitowane przez japońskie radio Ottava, radio France Musique, Polskie Radio i Telewizję Polską. Posiada w swoim w dorobku dwie płyty z muzyką Fryderyka Chopina.

Jest laureatem licznych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych oraz półfinalistą i laureatem trzech nagród pozaregulaminowych XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010), jak również półfinalistą XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2014) oraz XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Giny Bachauer w Salt Lake City (2014).

Mieszka w Krakowie wraz z żoną Aleksandrą i synem Jasiem.

Program

Nokturn Fis-dur op.15 nr 2

Scherzo b-moll op.31

Nokturn F-dur op.15 nr 1

Mazurki op.33
gis-moll nr 1
C-dur nr 2
D-dur nr 3
h-moll nr 4

Nokturn c-moll op.48 nr 1

Polonez As-dur op.53